четвер, 10 серпня 2023 р.

Моє нове місце праці.

З 22 травня 2023 працюю в магазині весільних і вечірніх суконь ретушером. Робота полягає в тому, щоб після примірок підігнати сукню з масового виробництва під конкретну фігуру. Робота для мене знайома, але доволі складна у реальному виконанні. 

Інколи, треба пришити до сукні якісь дрібничку, але, яка має магічне значення для нареченої як от, наприклад, бантик синього кольору:


Інколи приходиться працювати в такому положенні:


Всередині моя колега Женіфер, якій прийшлося пірнути всередину сукні, щоб виконати необхідну роботу. Шкода, що не попросила  Женіфер показати руку як доказ, що вона там всередині.
 Інколи, приходиться переробляти після інших майстрів ретуші, як от наприклад:
 Кольорова нитка це потрібно вкоротити плечевий зріз, який уже вкорочували до мене. 
    А це моє виконання : 
Підпорола вершину окату рукава, зшила плечевий зріз по наміченій лінії. На оверлоку було проблемно обметати, бо дуже багато нашарувань: основна тканина, драперія з основної тканини, кілька шарів прокладу. Оверлок тут побутовий така товщина для нього занадто складна. Тому, окантувала усі зрізи смужкою з фатину. Зайвину, яка утворилася на вершині рукава заклала у зустрічну складку. Це, навіть виявилос доречним бо рукав був до ліктя і розкльошений до низу. Шкода, що не зробила фото. Моє корегування вийшло акуратним. Клієнтка була дуже задоволена. 
 

Ще одне корегування. В сукні треба було зробити  фігурний виріз по переду в спідниці і зробити спадаючі бретелі на пришивних кнопках:




 Часто приходиться виконувати корегування зайвини тканини по проймі, так як в талії сукня добра, а під проймою широка. Складність такого корегування в тому, що, часто такі сукні з гіпюровими фрагментами, які пришиті по всьому ліфу. Тому, щоб звузити під проймою,  треба спочатку відпороти гіпюр, пришитий, до речі, прозорою ниткою, яку доволі складно відпорювати  з фатину, бо її просто не видно і старатися при цьому не пошкодити фатин-основу. Потім розпороти шов обшивання пройми, зробити непомітну виточку на основній тканині, підкладці, і фатині на який пришитий гіпюр, потім відкорегувати зріз пройми. Все це зробити симетрично з обох боків. Часто доступ до місця корегування є проблематичний, бо щоб зробити більш зручним треба багато розпорювати, а це зайва робота і часто технічно неможлива.   І в завершення роботи пришити відпорені шматочки гіпюру прозорою ниткою. Як приклад кілька фото нижче.





Ще одне корегування.

У клієнтки перегиниста фігура і ліф спинки задовгий на добрих 4 см по лінії декольте. Просто вкоротити по лінії талії від середини до бокового звівши шов нанівець?  При примірці, коли закололи по цій лінії , лінія декольте спинки все одно негарно відставала від спини. Чи зробити виточку від  декольте так як було заколено булавками ? Але ж це буде негарно ....

Моїм рішенням було наступне:
- 2 см лінії декольте посадити на клейовий пружок, але тільки основну тканину, підкладку і гіпюр просто припосадити. Розмітила лінію, поставила контрольні мітки і акуратно лише носиком праски приклеїла пружок припосаджуючи тканину верху.  Поміряла довжину декольте. Ура , коротша на 2 см. Так само акуратно, приметала підкладку припосаджуючи по контрольних мітках. Спробувала спрасувати слабину. Спрасувалася. Таким же чином приметала гіпюр. з ним проблем зі спрасовуванням не було. Зшила усі шари декольте спинки, розстрочила шов зі сторони підкладки на 0,1. 



Ще 2 см забрала у шов талії зводячи його до бокового зрізу нанівець.  Шкода, що не зробила усіх поетапних фото . 

Після примірки клієнтка була дуже задоволена. Я також.

Немає коментарів:

Дописати коментар